5 roślin, które skuteczie filtrują powietrze w domu

Zaczyna się długi okres jesienno-zimowy, który nie zachęca do często otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń. Za chwilę dojdą tematy smogowe i choroby z tym związane. Zapewnienie świeżego powietrza w domu, ma kluczowe znaczenie w przypadku naszego zdrowia. Warto zatem zadbać o rośliny, które pomogą nam filtrować powietrze i oczyszczać je ze szkodliwych substancji.
Wybrałem najbardziej popularne, które możecie bez problemu trzymać w domu.

Dracena wonna (Dracaena fragrans)

Wszystkie 5 roślin, które przedstawiam, dobrze usuwa aceton z powietrza (jest zawarty np. w zmywaczach na lakierów paznokci). Dracena robi to jednak najlepiej, ponieważ pochłania ponad 94% całego gazu w ciągu 12 godzin.

Grubosz (Crassula ovata)

Crassula, grubosz jajowaty, grubosz srebrzysty, drzewko szczęścia, drzewko pieniężne – jest to prosty w utrzymaniu sukulent, z dużymi, mięsistymi liśćmi. Najlepiej ze wszystkich usuwa toulen (ponad 91%), który ma silny zapach i działa drażniąco na układ oddechowy. Jest często wykorzystywany do produkcji rozpuszczalników, perfum, farb.

Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)

Roślina łatwa w utrzymaniu o długich i cienkich liściach. Zajmuje 1 miejsce w usuwaniu etylobenzenu (62%), p-ksylenu (92%), o-ksylenu (93%), czyli chemii znajdującej się w farbach, klejach, kauczukach i lakierach.

Guzmania (Guzmania lingulata)

Także łatwa w utrzymaniu roślina. Posiada długie, skórzaste liście oraz drobne kwiaty (białe lub żółte). Najlepiej ze wszystkich usuwa z powietrza benzen (92%), który jest toksycznym gazem np. w spalinach samochodowych lub dymie papierosowym. Jest także najbardziej skuteczna w usuwaniu lotnych związków organicznych, czyli ubocznych produktów procesów przemysłowych, które przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza.

 

Sprawdź w czym mogę pomóc

Choroby
roślin

Porady
wykonawcze

Dobór
roślin

Opinie
produktowe

Szkolenia
dla firm

ZOBACZ JESZCZE

Rośliny odstraszające komary w ogrodzie

Jeśli macie problem z komarami i nie chcecie stosować silnych preparatów chemicznych, to warto wprowadzić...

Dlaczego warto stosować wapno w ogrodzie?

Stosowanie wapna w ogrodzie to bardzo ważny proces. Nie pomogą wam nawet najlepsze nawozy, jeśli...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Masz problem z rośliną lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.