Czym opryskiwać na przędziorka?

Przędziorek to roztocze z rodziny przędziorkowatych, który wbrew pozorom może zaatakować nasze rośliny domowe także zimą. Latem, w okresie suszy i wysokich temperatur szczególnie dokucza rolnikom oraz wszystkim, którzy posiadają rośliny ozdobne np. świerki.

Usunięcie przędziorka nie jest proste, ponieważ mało preparatów posiada rejestrację dot. skuteczności w jego zwalczaniu. Dodatkowo niezrozumiałym dla mnie jest skuteczność jednego preparatu, a innego o tym samym składzie już nie (może działać, ale nie ma oficjalnej rejestracji).

Często klienci proszą mnie o preparat, który już nie jest dostępny lub jest dostępny tylko dla użytkowników profesjonalnych.
Obecnie użytkownicy nieprofesjonalni, czyli tacy, którzy nie są rolnikami lub nie posiadają uprawnień do stosowania profesjonalnych środków ochrony roślin, mogą nabyć kilka preparatów. Przedstawione zdjęcia są tylko poglądowe, ponieważ każdy preparat ma dokładnie taki sam skład, niezależnie od producenta.

Karate Gold

Karate GOLD, marki Agrecol jest preparatem owadobójczym w formie mikroemulsji gotowej do użycia. Ma działanie zarówno kontaktowe jak i żołądkowej jest przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych i warzywnych takich jak stonka czy gąsienica. Preparat najlepiej aplikować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

Karate jest bardzo popularnym preparatem, stosowanym głównie do zwalczania mszycy, jednak musicie zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy Karate Zeon a Karate Gold. W obu jest ta sama substancja aktywna, jednak o różnych stężeniach (w Karate Gold jest dużo mniejsze).

Karate Spray

Karate SPRAY jest preparatem owadobójczym w formie mikroemulsji gotowej do użycia. Ma działanie zarówno kontaktowe jak i żołądkowej jest przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych i warzywnych takich jak stonka czy gąsienica.

Gotowy roztwór Karate. Zawiera tę samą substancję aktywną co poprzednie, jednak w znacznie mniejszym stężeniu. Mimo to, także posiada rejestrację na przędziorka.

Substral Polysect szeroki zakres

Polysect jest gotowym do użycia środkiem owadobójczym w formie gotowego do użytku aerozolu zamkniętego w bardzo wygodnym opakowaniu. Preparat działa na roślinie kontaktowo i systemicznie.

Polysect jest dla mnie najbardziej zadziwiającym preparatem, ponieważ jego gotowy roztwór ma rejestrację na przędziorka, a koncentrat o tej samej zawartości substancji aktywnej (acetamipryd) już nie. Polysect dostępny jest w atomizerze lub sprayu.

Vertimec

Środek owadobójczy i przędziorkobójczy, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania przędziorków i owadów szkodliwych w roślinach warzywnych i roślinach ozdobnych pod osłonami. Na roślinie działa wgłębnie.

Preparat na duże powierzchnie, który nie jest już produkowany i można będzie go zakupić tylko do sierpnia 2018r.

Sprawdź w czym mogę pomóc

Choroby
roślin

Porady
wykonawcze

Dobór
roślin

Opinie
produktowe

Szkolenia
dla firm

ZOBACZ JESZCZE

Rośliny odstraszające komary w ogrodzie

Jeśli macie problem z komarami i nie chcecie stosować silnych preparatów chemicznych, to warto wprowadzić...

Dlaczego warto stosować wapno w ogrodzie?

Stosowanie wapna w ogrodzie to bardzo ważny proces. Nie pomogą wam nawet najlepsze nawozy, jeśli...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Potrzebujesz porady?

Masz problem z rośliną lub na blogu nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do mnie, a odpowiem tak szybko, jak to możliwe.