99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Agregaty Prądotwórcze (Generatory)

Agregat Prądotwórczy Generator Inwerterowy 230v Mp-G2500inv Agregat Prądotwórczy Generator Inwerterowy 230v Mp-G2500inv
Producent: Majster
Cena:

3 599,00 zł

Agregat Prądotwórczy Generator F3001 Fogo + Briggs Agregat Prądotwórczy Generator F3001 Fogo + Briggs
Producent: Majster
Cena:

2 499,00 zł

Agregat Prądotwórczy Generator Prądu 1500w 2km Kd109-N Agregat Prądotwórczy Generator Prądu 1500w 2km Kd109-N
Producent: Majster
Cena:

599,00 zł

Agregat Prądotwórczy Generator Prądu 1550w 2-Suwowy Agregat Prądotwórczy Generator Prądu 1550w 2-Suwowy
Producent: Majster
Cena:

699,00 zł

Agregat Prądotwórczy Generator Prądu Avr + Briggs Kd117 Agregat Prądotwórczy Generator Prądu Avr + Briggs Kd117
Producent: Majster
Cena:

1 499,00 zł

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE (GENERATORY)

PODSTAWOWE FUNKCJE GENERATORÓW PRĄDU

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, których podstawową funkcją jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Następuje to w procesie zamiany energii mechanicznej w energię elektryczną. Ponadto, generatory prądu muszą zapewniać stały i stabilny poziom energii elektrycznej i posiadać możliwość regulacji napięcia. Ten ostatni parametr jest o tyle ważny, że odpowiednie ustawienie napięcia pozwoli uniknąć przepięć i zapewni bezpieczeństwo urządzeniom elektrycznym. Poza tym, urządzenia do generowania prądu muszą być odporne na obciążenia elektryczne, aby uniknąć uszkodzenia i zapewnić niezawodność działania. Sprzęt musi mieć też funkcję automatycznego uruchamiania. W momencie awarii zasilania generator prądu powinien automatycznie się włączyć i zapewnić ciągłość dostawy energii elektrycznej. 

ZASTOSOWANIE AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH

Agregaty prądotwórcze stosuje się wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony oraz w miejscach, gdzie w przypadku awarii zasilania pełnią rolę alternatywnego źródła prądu. Często stosuje się je na budowach w celu zapewnienia energii elektrycznej podczas różnych prac budowlanych. W szpitalach agregatory prądu zapewniają nieprzerwane źródło energii dla urządzeń medycznych i podtrzymujących pacjentów przy życiu w sytuacjach awaryjnych. W turystyce wykorzystuje się je w przyczepach kempingowych, na łodziach czy miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. W rolnictwie często zasilają maszyny rolnicze. W wojsku sprzęt ten zapewnia energię elektryczną w terenie, w przypadku ćwiczeń czy działań wojennych.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE GENERATORA PRĄDU?

Wybierając generator prądu powinniśmy z pewnością zwrócić uwagę na moc urządzenia. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jak dużo dużo energii jest potrzebne do zasilenia urządzeń i narzędzi. Im większa moc generatora, tym większą liczbę urządzeń możemy podłączyć do jednego źródła prądu. Kluczowe znaczenie ma także płynność pracy generatora. Warto zwrócić uwagę na stabilność napięcia emitowanego przez generator – ma to wpływ na bezpieczeństwo urządzeń pracujących pod napięciem. Wreszcie, istotnym czynnikiem jest też wybór paliwa. Możliwość wyboru paliwa wpływa na koszty eksploatacyjne procesu zasilania. Zazwyczaj stosuje się benzynę lub olej napędowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium