99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

DMUCHAWY

ZASTOSOWANIE DMUCHAWY DO LIŚCI

Dmuchawa ogrodowa, zwana także dmuchawą do liści, to popularny sprzęt powszechnie wykorzystywany w walce z małymi zanieczyszczeniami. Urządzenie szybko radzi sobie z uprzątnięciem opadłych liści, z małymi gałęziami, piaskiem i kurzem. Działanie urządzenia jest proste. Dmuchawa generuje mocny strumień powietrza, który przesuwa liście, szyszki, skoszoną trawę czy piasek w jedno miejsce, skąd można łatwiej i szybciej je usunąć. Co ważne, dmuchawa jest bezpieczna dla roślin ogrodowych i chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami, jakie mogą zdarzyć się podczas tradycyjnego grabienia. Dobra dmuchawa ogrodowa to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie funkcje dmuchawy do liści, odkurzacza i rozdrabniacza. Niektóre modele są wykorzystywane nawet do odśnieżania, gdy pokrywa białego puchu nie przekracza kilku centymetrów.

DMUCHAWA ELEKTRYCZNA, SPALINOWA CZY AKUMULATOROWA?

Ze względu na sposób zasilania możemy wyróżnić dmuchawę elektryczną, spalinową i akumulatorową. Dmuchawa do liści akumulatorowa to urządzenie bez kabla zasilającego, co ma bezpośrednie przełożenie na większą mobilność urządzenia i komfort użytkowania. Sprzęt pracuje cicho i wydajnie. Znakomicie sprawdza się w przydomowych ogródkach czy pracach porządkowych na działkach.

Z kolei elektryczna dmuchawa do liści jest sprzętem lżejszym od jej akumulatorowego odpowiednika oraz co ważne, jest pozbawiona ograniczeń jeśli chodzi o czas pracy. Komfort użytkowania ogranicza długość kabla zasilającego. Stąd jest to sprzęt, który sprawdza się w przydomowych ogrodach oraz wszędzie tam, gdzie jest łatwy dostęp do sieci elektrycznej. 

Dmuchawa do liści spalinowa to najbardziej efektywne urządzenie. Sprzęt generuje odpowiednio silny strumień powietrza, dzięki czemu prace porządkowe idą zdecydowanie najsprawniej. Nie ogranicza go czas pracy na akumulatorze czy konieczność zasilania sieciowego. Pewną niedogodnością może być głośna praca. Tego typu dmuchawy często są też wykorzystywane zimą przy odśnieżaniu.

KOMFORTOWE DMUCHAWY 3W1

Niektóre dmuchawy to urządzenia łączące w sobie kilka przydatnych funkcji. Podstawową funkcją urządzeń 3w1 jest klasyczna dmuchawa do liści. W tym trybie pracy sprzęt oczyszcza teren przesuwając zanieczyszczenia w jedno miejsce, z którego następnie łatwiej jest je usunąć. W tym celu wykorzystuje się funkcję odkurzacza. Aby liście zostały uprzątnięte możliwie efektywnie stosuje się wbudowaną funkcję rozdrabniacza. Dmuchawa posiada dołączony worek, do którego wpadają liście zasysane przez urządzenie. Zanim jednak trafią do pojemnika, przechodzą przez specjalny wirujący nóż, który mieli je na mniejsze fragmenty. W ten sposób do worka trafiają już liście w postaci skompresowanej, co pozwala zaoszczędzić miejsce w worku i dzięki temu dmuchawa może pracować dłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium