99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Baseny Stelażowe

BASENY STELAŻOWE

SOLIDNA KONSTRUKCJA BASENÓW STELAŻOWYCH

Popularne baseny ogrodowe możemy podzielić na trzy rodzaje: dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Wśród nich baseny stelażowe cieszą się największym uznaniem ze względu na ich solidność i wytrzymałość. Są one jednak zdecydowanie droższe niż ich dmuchane czy rozporowe odpowiedniki. Nazwa "basen stelażowy" odnosi się do specjalnej ramy w formie stelaża, która utrzymuje całą konstrukcję. Zazwyczaj baseny te są wyższe i dlatego zawsze dołącza się do nich drabinkę ułatwiającą wejście i wyjście z basenu. Baseny stelażowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, najpopularniejsze są jednak warianty okrągłe i prostokątne. Ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru basenu do dostępnej przestrzeni w ogrodzie. 

JAK KUPIĆ ODPOWIEDNI BASEN STELAŻOWY?

Pod względem rozmiaru basenu, to modele stelażowe są zwykle największe i pozwalają na wygodne korzystanie z nich nawet przez kilka dorosłych osób jednocześnie. Przy wyborze konkretnego basenu należy wziąć pod uwagę jego długość, szerokość oraz głębokość niecki. Rozmiar warto dostosować do użytkowników - mniejszy i płytszy basen będzie odpowiedniejszy dla najmłodszych, zaś większy i głębszy na pewno zadowoli dorosłych, którzy chcą swobodnie pływać czy nurkować.

Pamiętajmy również, że rozmiar basenu wpływa na tempo nagrzewania się wody. W przypadku basenów stelażowych trwa to dłużej niż w przypadku basenów dmuchanych. Im większy basen, tym dłużej trwa proces nagrzewania. Z drugiej strony, to właśnie największe baseny stelażowe najdłużej utrzymują temperaturę wody.

INSTALACJA BASENU W OGRODZIE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Przy planowaniu dokładnej lokalizacji basenu w ogrodzie należy zwrócić uwagę na podłoże. Ważne, aby było płaskie i stabilne. Ze względu na dużą ilość wody potrzebnej do zapełnienia basenu, przestawienie go w inne miejsce jest praktycznie niemożliwe. Dlatego już na etapie projektowania basenu należy dokładnie przemyśleć jego lokalizację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium