99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Narzędzia i Sprzęt Ogrodniczy

Odkurzacz Ogrodowy Dmuchawa Do Liści Nac 3200w Odkurzacz Ogrodowy Dmuchawa Do Liści Nac 3200w
Producent: PSB
Cena:

186,99 zł

zobacz więcej
Pilarka Spalinowa Piła  2,45 KM Nac Pilarka Spalinowa Piła 2,45 KM Nac
Producent: PSB
Cena:

399,00 zł

zobacz więcej

NARZĘDZIA I SPRZĘT OGRODNICZY

ZASTOSOWANIE NARZĘDZI W OGRODZIE

Narzędzia ogrodnicze mają szerokie zastosowanie w ogrodzie i są niezbędne do utrzymania go w dobrym stanie. Aby nasz ogród zachował piękny i zdrowy wygląd należy używać odpowiedniego podłoża oraz pielęgnować rośliny w odpowiedni sposób. Szereg prac w ogrodzie wymaga użycia narzędzi, aby były one wykonane właściwie, szybko i bez nadmiernego wysiłku. Wysiew nasion, nawożenie roślin, przycinanie krzewów, koszenie trawnika czy podlewanie - wszystkie te czynności wymagają użycia odpowiedniego sprzętu ogrodniczego i narzędzi. Niektóre, jak wysiew nasion, można zrobić ręcznie (bez pomocy siewnika) i efekt końcowy może być podobny. Lecz większość z nich wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Koszenie trawy czy przycinanie gałęzi bez użycia narzędzi jest wręcz niemożliwe.

NARZĘDZIA RĘCZNE I SPRZĘT OGRODNICZY

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia. Aby rośliny mogły pięknie się rozwijać i zachwycać swoim wyglądem należy systematycznie usuwać chwasty, nawozić glebę, kosić trawnik czy przycinać drzewa i krzewy. W tym celu wykorzystuje się ręczne narzędzia ogrodowe. Do bardziej wymagających prac takich jak sadzenie drzewek i krzewów potrzebne będą łopaty lub szpadle. Do przycinania gałęzi i żywopłotów warto korzystać z sekatorów i nożyc ogrodowych, podczas gdy do wycinania drzew przyda się siekiera. Aby oczyścić grządki z chwastów, warto mieć przy sobie zestaw małych narzędzi ogrodowych, takich jak łopatki, widełki czy motyczki. Jeśli planujemy zasianie trawy, warto rozważyć użycie siewnika, aby równomiernie rozłożyć nasiona. Jesienią przydadzą się grabie do sprzątania liści i resztek trawy.

NARZĘDZIA MECHANICZNE I SPRZĘT OGRODNICZY

Wiele prac wykonywanych w ogrodnictwie wymaga użycia narzędzi mechanicznych, które potrzebują odpowiedniej mocy. Na rynku dostępne są urządzenia elektryczne, które pracują cicho, są łatwe w obsłudze i wymagają podłączenia do sieci. Istnieją także narzędzia zasilane akumulatorami, które charakteryzują się większą mobilnością i mocą, ale mają ograniczony czas pracy i wymagają ładowania. Najmocniejsze natomiast są narzędzia spalinowe, idealne do pracy na dużych przestrzeniach i w intensywnych warunkach. Niestety, one generują znacznie wyższy poziom hałasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium