99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Grzejniki Elektryczne

GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE

PRZENOŚNY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY JAKO DODATKOWE ŹRÓDŁO OGRZEWANIA

W naszej strefie klimatycznej wszystkie domy muszą być ogrzewane. Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, właściciele nieruchomości są zobowiązani do zgłoszenia źródła ogrzewania swojego domu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Chociaż wiele osób korzysta z kosztownych stacjonarnych systemów ogrzewania, wiele z nas potrzebuje dodatkowego źródła ciepła, szczególnie podczas bardzo zimnych dni, słabo ogrzewanych pomieszczeń lub gdy chcemy szybko osiągnąć wysoką temperaturę w pomieszczeniu. W takich wypadkach pomocny może być przenośny grzejnik lub termowentylator.

CZYM DODATKOWO OGRZAĆ DOMOWE POMIESZCZENIA?

Przede wszystkim, pierwszym co przychodzi na myśl jest użycie termowentylatora, czyli popularnej farelki. To niewielkie urządzenie na prąd, które posiada stosunkowo dużą moc i pozwala szybko zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Ogrzewane powietrze jest wydmuchiwane z urządzenia bezpośrednio do pokoju, dzięki czemu temperatura szybko wzrasta i pojawia się uczucie ciepła. Niestety efekt ten nie trwa zbyt długo, dlatego też termowentylator lepiej sprawdzi się w łazience lub sypialni, ale gorzej w dużym salonie.

Innym popularnym rozwiązaniem są przenośne grzejniki ceramiczne i olejowe. Chociaż takie grzejniki nagrzewają się dość wolno, to jednak po wyłączeniu urządzenia ciepło wciąż jest emitowane przez długi czas. Pośrednim rozwiązaniem jest użycie grzejnika konwektorowego, który opiera się na ruchu powietrza, tzw. przepływem grawitacyjnym. Chłodne powietrze zasysane jest dołem i po przepłynięciu przez wymiennik ciepła, zostaje ogrzane i uwolnione do górnego obszaru urządzenia poprzez kratkę wylotową.

ZASTOSOWANIE NAGRZENICY GAZOWEJ

Nagrzejnica gazowa to urządzenie, które jest stosowane do ogrzewania pomieszczeń. Działa na zasadzie spalania gazu ziemnego lub gazu propan-butan, a ciepło powstające w wyniku tego procesu jest wykorzystywane do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Nagrzejnice gazowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej lub gdzie tradycyjne źródła ciepła (takie jak piece na paliwo stałe) są niewystarczające lub nieodpowiednie. Najczęściej stosowane są w halach przemysłowych, magazynach, a także w obiektach handlowych i usługowych, takich jak sklepy, warsztaty, garaże czy stoiska na targowiskach. Nagrzejnice gazowe charakteryzują się szybkim nagrzewaniem powietrza, a także łatwością w obsłudze i utrzymaniu. Są również stosunkowo niedrogie w zakupie i eksploatacji. Należy jednak pamiętać, że ich użytkowanie wymaga odpowiednich warunków bezpieczeństwa, w tym prawidłowego montażu oraz regularnych przeglądów i konserwacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium