99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Spawarki

SPAWARKI

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ SPAWARKĘ?

Spawarka to popularny sprzęt elektryczny służący do łączenia różnych materiałów za pomocą spoiwa. Urządzenie najpierw topi materiały służące do połączenia, a następnie zespala je z sobą. Spawarki wykorzystuje się przede wszystkim do spawania metali, takich jak stal i aluminium. Na rynku dostępnych jest wiele typów spawarek, które różnią się między sobą zastosowaniem, charakterystyką pracy, wielkością urządzenia i zasilaniem.

Wybór konkretnej spawarki powinniśmy poprzedzić analizą tego, do czego będziemy to elektronarzędzie wykorzystywać. Z pewnością warto zwrócić uwagę na mobilność urządzenia, czy będzie to sprzęt zabierany w różne miejsca pracy czy wykorzystywany stacjonarnie. Kolejnym istotnym elementem jest cykl pracy. Parametr określa jak długo spawarka może pracować bez przerwy w ciągu jednego cyklu pracy wyznaczonego dla 10 minut. Istotne znaczenie ma też średnica elektrody, która ma wpływ na to, jakie materiały będą spawane.

SPAWARKI TRANSFORMATOROWE I INWERTOROWE

Spawarki transformatorowe to duże i ciężkie urządzenia, wykorzystywane w stacjonarnej pracy. Podczas spawania wykorzystują łuk elektryczny przepływający między metalem, a spoiwem. W urządzeniach tego rodzaju prąd wytwarzany jest przez transformator spawalniczy. Sprzęt jest solidny, mało awaryjny, ale za to ciężki, drogi i wymaga długiego czasu chłodzenia. Z kolei, spawarki inwertorowe wykorzystują inwerter, czyli falownik, do generowania prądu. Zamienia on prąd pobierany z sieci w prąd stały, podnosi jego częstotliwość do wymaganych parametrów, a następnie ponownie przekształca go w prąd zmienny. Urządzenie wytwarza łuk elektryczny, który jest bardziej stabilny, a wykonany spaw precyzyjny i dobrej jakości. Zaletą spawarek inwertorowych jest niska waga, większa mobilność, łatwa obsługa i znacznie niższa cena.

PODZIAŁ SPAWAREK ZE WZGLĘDU NA METODĘ SPAWANIA

Dzieląc spawarki ze względu na metodę spawania wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje.

  • Spawarki MMA - czyli urządzenia niewielkie gabarytowo, łatwe w obsłudze, niezwykle wydajne. Atutem tych urządzeń jest możliwość pracy nawet przez kilka godzin bez przerwy. Wadą dość wolna praca i żużel, który powstaje podczas procesu spawania.
  • Spawarki MIG MAG - czyli tzw. migomaty. Są niezwykle wydajne, znakomicie nadają się do pracy z aluminium i metalami. Przeznaczone są do pracy w osłonie gazowej.
  • Spawarki TIG - charakteryzują się bardzo precyzyjną pracą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium