99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Nagrzewnice, Grzejniki

NAGRZEWNICE

PODSTAWOWE RODZAJE NAGRZEWNIC

Nagrzewnica to urządzenie służące do generowania i rozprowadzania ciepła, które ma na celu ogrzanie określonego obszaru lub przestrzeni. Nagrzewnica może działać na różne źródła energii, takie jak prąd elektryczny, gaz lub olej. Nagrzewnice olejowe charakteryzują się dużą wydajnością i są stosunkowo oszczędne. Wykorzystuje się je na budowach przy ogrzewaniu i osuszaniu pomieszczeń. Z kolei nagrzewnice elektryczne są łatwe w obsłudze i bezpieczne. Dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Ich wadą jest duże zużycie prądu. Nagrzewnice gazowe są skuteczne i tanie w eksploatacji. Cechuje je średnia wydajność, ale rekompensuje to stosunkowo niska cena paliwa w porównaniu do innych rodzajów nagrzewnic.

ZASTOSOWANIE NAGRZEWNIC GAZOWYCH

Nagrzewnice gazowe są szeroko stosowane w przemyśle, budownictwie oraz w domach prywatnych. Urządzenia te stosuje się do ogrzewania różnych pomieszczeń, od małych garaży po hale produkcyjne. Znakomicie sprawdzają się też przy ogrzewaniu wody w systemach ciepłej wody użytkowej. Nagrzewnice gazowe wykorzystuje się również do osuszania powietrza w pomieszczeniach, takich jak pralnie, magazyny lub hurtownie. Nagrzewnica gazowa jest stosowana również w wielu sektorach przemysłu, w tym w produkcji ceramiki, szkła, metali i tworzyw sztucznych. To, co istotne, nagrzewnice gazowe muszą być stosowane w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, gdyż podczas ich pracy powstaje dużo pary wodnej, która może skraplać się na ścianach.

ZASTOSOWANIE NAGRZEWNIC OLEJOWYCH

Nagrzewnice olejowe są stosowane w różnych branżach, ponieważ cechują się wysoką wydajnością i skutecznością grzewczą. Nagrzewnice olejowe są często używane do ogrzewania budynków w czasie remontów, budowy lub w okresie zimowym. Dzięki swojej przenośnej i kompaktowej konstrukcji, nagrzewnice olejowe są łatwe w użyciu i przenoszeniu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla różnego rodzaju warunków budowlanych. Dobrze sprawdzają się na dużych przestrzeniach, w halach i biurach typu open space. W pomieszczeniach gdzie stale przebywają ludzie należy użyć nagrzewnic olejowych z odprowadzaniem spalin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium