99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2780Nie polecam16

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
4.9

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!

Pompy do wody

POMPY DO WODY

POMPY DO WODY CZYSTEJ A POMPY DO WODY BRUDNEJ

Pompy do wody zatapialne to rodzaj sprzętu, który można całkowicie zanurzyć w wodzie, co umożliwia skuteczne pompowanie z wodnych zbiorników, studni czy nawet z poziomu gruntu. Ich działanie opiera się na zasadzie ssania wody, która wpływa do pompy przez otwory umieszczone na dolnej części korpusu. Następnie woda zostaje przepompowana przez wirnik i wyprowadzona na zewnątrz przez węża lub rury. Urządzenia te możemy podzielić na dwa rodzaje: 

  • Pompy do wody czystej - służą do przepompowywania wody bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. W praktyce wykorzystuje się je przy przepompowywaniu deszczówki, wody ze studni czy z ogrodowego basenu.
  • Pompy do wody brudnej - służą do usuwania nadmiaru wód gruntowych, odprowadzania ścieków czy zanieczyszczeń do większego zbiornika. Zwykle są to modele zanurzeniowe. W domowych warunkach najczęściej wykorzystuje się je do wypompowywania wody z zalanych piwnic, ogrodów czy z oczka wodnego.

PARAMETRY SKUTECZNEJ POMPY DO WODY

Dobra pompa do wody powinna działać skutecznie i szybko. W przypadku pompy do wody brudnej powinna ona pozwalać na wypompowanie nawet do kilkunastu tysięcy litrów wody na godzinę. Aby tak się stało sprzęt musi być porządnie wykonane, a użyte części muszą gwarantować długą i bezproblemową pracę. Wybierając pompę do wody należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Poza jakością wykonania najważniejszym elementem jest wydajność urządzenia. Oznacza się ją ilością wody, którą pompa jest w stanie przepompować w ciągu jednej minuty lub jednej godziny. Należy pamiętać, że wydajność zależy od nie tylko od mocy pompy, ale też od ciśnienia wody. Ciśnienie oznacza siłę z jaką pompa jest w stanie przepychać wodę przez rury. Aby pompa pracowała wydajnie sprzęt musi mieć odpowiednią moc. 

CZYM POWINNA CHARAKTERYZOWAĆ SIĘ POMPA DO WODY?

Pompa do wody powinna charakteryzować się wysoką efektywnością. Szybkie przepompowywanie wody z jednego miejsca do drugiego ma kluczowe znaczenie w przypadku sytuacji awaryjnych, takich jak zalania czy powodzie. Ponadto, sprzęt musi być wydajny, czyli móc przepompować ogromną ilość wody w jak najkrótszym czasie. Oczywiście nie należy zapominać o jakości wykonania pompy. Urządzenia te muszą być niezawodne i wytrzymałe, co ma szczególne znaczenie w przypadku zastosowań przemysłowych i rolniczych, gdzie wymagana jest ciągła praca przez długi czas. Urządzenia zatapialne powinny być wyposażone w wysokiej klasy uszczelniacze ceramiczno-grafitowe, odporne na trudne warunki pracy. Ponadto, przyda się wyłącznik pływakowy automatycznie włączający i wyłączający urządzenie oraz zabezpieczenie termiczne oraz przeciw przeciążeniowe silnika. Wreszcie, sprzęt powinien spełniać wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium